Расширенный поиск
Стоимость (USD)

Карабін "Тигр"

Написати цю розповідь мене підштовхнула знайдена в сімейному архіві фотографія, на якій зображений мій брат, пристрілючий новий карабін. Але все по порядку.

Коли у мене на руках з'явилися, завдяки Російському законодавству, нарізні стволи, я став думати про оснащення трилінійки (КО-44) штатним снайперським прицілом. Для цієї мети знайшов у продажу, в комісіонці, цивільний варіант ПСО-1 з тризначним серійним номером з другої сотні.

Цей приціл виконаний заодно з кронштейном, з посадочним місцем типу «ластівчин хвіст» і призначено самозарядного армійського, а згодом і мисливської нарізної зброї. Ламаю голову, як закріпити його на початку не пристосовану для цих цілей ствольну коробку «мосінкі». На очі потрапляють рядки з книги А. Потапова «Мистецтво снайпера»: «Не забувайте про віддачу - це ворог оптики номер один.

На трилінійну гвинтівку, зворотний удар якої за сучасними мірками просто жахливий, можна ставити тільки її «рідні» приціли ПУ, ПЕ і ПБ. На цій гвинтівці з часом розбивається навіть приціл ПСО-1, прекрасно і довго працює в мисливських системах «Тигр», «Барс», «Сайга», «Архар», «Вепр» і на бойових системах СВД, СВТ, СКС ». Я відмовився від завдання кріпити саме цей і встановив «рідний» приціл ПУ з кронштейном Кочетова, виготовлений Новосибірським заводом і несподівано з'явився в продажу.

У цей час мій брат придбав карабін «Тигр», і я згадав про моє ПСО-1, призначеному саме для СВД, тобто для «Тигра».

На кухні його квартири дивиться у відкрите вікно закріплений в лещатах карабін. Затвор знятий, і, прицілюючись через канал ствола на що знаходиться в 100 метрах орієнтир, ми наводимо на нього центр дульного отвору, стежачи за тим, щоб не порушилася симетрія всього зображення. Пригадується прочитаний в дитинстві оповідання, в якому старий дід-мисливець, целівшісь подібним чином з кинутої червоноармійцями гармати, підбив німецький паровоз.

Потім акуратно, не збиваючи наведення, крутимо маховички оптичного прицілу і підводимо пеньок прицільної сітки під орієнтир. Такі дії називаються «холодної пристрілюванням», яка досить-груба, не враховує висоту установки оптики, зниження траєкторії кулі і вібрацію стовбура при пострілі, але зате економить патрони при «гарячої» пристрілюванні

У свій час я бачив у продажу пристрій для «холодної» пристрілки, за формою повторює гільзу певного калібру і що представляє з себе лазерну указку, яка посилає промінь по центру каналу ствола.

Настав сезон весняного полювання, коли можна пристрілювати мисливську зброю на природі, дотримуючись всіх необхідних заходів безпеки для себе і оточуючих. Ми довго шукали велике поле далеко від житла, щоб позаду мішеней був безлюдний ліс, куди по весні грибники не ходять, і, найголовніше, щоб напрямок стрільби було трохи вниз від горизонтального і всі кулі йшли в землю.

Зробленим з жердин двометровим циркулем відміряно дві дистанції: одна на 100, інша на 300 метрів. Пристрілка почалася. На капоті «Ниви» споруджений з одягу упор для лівої руки, до багажника пригвинчена 30-разова труба.

Брат стріляє, я спостерігаю, моя дружина фотографує.

Брат дістає свої патрони, дешеві, вироблені НЗВА. Стріляє на 100 м у намальовану на аркуші паперових шпалер «точку» діаметром 30 мм, тобто близько 1 МОА. Це той ідеал розкиду куль, до якого прагнули зброярі минулого, поки не з'явилися надточні системи для вармінтінга.

Я дивлюся в трубу. При 30-кратному збільшенні кульові отвори в мішені ще видно на стометровому відстані. Відчувши після кількох пострілів, навіть при великому розсіянні, де перебувають на мішені координати СТП (середньої точки влучення), я вказую братові на обертання маховичків прицілу. Після наступної серії пострілів прямую до мішені і проводжу на ній геометричні обчислення СТП, яка опинилася поблизу намальованою «точки».

Ще одне клацання маховичком, і пристрілка закінчена. Патронів, навіть поганих, витрачено небагато: спасибі «холодної пристрілюванні». Ослаблені гвинтики маховичків, лімби поставлені на «1» (вертикальний) і на «0» (горизонтальний). Гвинтики закручені.

Брат пропонує «наводчику» самому випробувати «Тигра». Дістаю два патрони 7,62 х53R того ж НЗВА, але «підвищеної купчастості». Роблю перший постріл, дивлюся в трубу: куля потрапила в нижню частину 30-міліметрового гуртка.

Тигр

Виробляю другий постріл. Куля у верхній частині гуртка, вона пішла вгору через нагрівання ствола, але не вийшла за його межі. Ай да карабін! Ай да «Тигр» - син СВД, снайперської гвинтівки Драгунова! Моїй трьохлінійка до нього далеко.

Потім ми робимо кілька пострілів по центру мішені 70х70 см, віднесеної на 300 метрів. Дива не відбувається: відмітини від куль НЗВА «гуляють» по всьому листу.

Хочу навести велику цитату з тієї ж книги А. Потапова: «Це зброя з'явилася в 1963 році ... Гвинтівка СВД витримує саме варварське поводження, проста в експлуатації і абсолютно надійна в бойовому застосуванні ... Кучність бою гвинтівок СВД, виготовлених в 60-ті роки, була надзвичайно висока навіть для неавтоматичних магазинних гвинтівок ... нерідко можна було зустріти екземпляри з купчастістю 3х2 см на тій же дистанції стрільби ...

До теперішнього часу самозарядну снайперську гвинтівку більш точного бою, більш надійної конструкції і меншої ваги створити так і не вдалося. У світовій збройової практиці СВД визнана найбільш вдалою бойовою системою свого класу ...

Гвинтівка СВД не ламається, не зношується і не відмовляє. Вона так само нечутлива до пилу, бруду, піску і механічних ударів, як і автомат Калашникова. Ця система не потребує додаткових регулюваннях і налагодження. Нею просто користуються як безвідмовним бойовим інструментом ... Гвинтівку СВД ніхто і ніколи не рекламував: вона рекламувала себе сама ...

Гвинтівку СВД, що стала зловісної легендою, збройові колекціонери на Заході намагаються роздобути всіма правдами і неправдами - унаслідок підвищеного бойової дії вона заборонена до вільного продажу в країнах Західної Європи, США та Канаді ...

По технічній схемі СВД були створені її укорочений варіант СВУ (снайперська гвинтівка укорочена) і мисливський карабін «Тигр», конструктивно повторює СВД, але без пламегасителя і газового регулятора, зі стилізованим прикладом, пристосованим для мисливської стрільби. Експлуатаційно-балістичні характеристики гвинтівки СВУ і карабіна «Тигр» аналогічні характеристикам гвинтівки СВД ».
28.05.2013
Просмотров: 449

Разделы

Информация

Фото-объявления

Рюкзак туристическийЭхолот беспроводной ДЕШЕВЛЕ НЕТВепрь 308Подсекатель для донной удочкиАлюминиевые формы для выпечки пасок и куличей.ножи МОРА

Новости

Полювання з "Крнка"

Для сьогоднішньоЇ людини слово «Крнка» - загадка, в кращому випадку воно асоціюється з сільською посудиною для молока. Але якихось півстоліття тому все було інакше. Для російських мисливців «Крнка» - це ціла епоха. Але давайте все по порядку, як все починалося ...
 

Маузер М03

Маузер - cлово, відоме всім завдяки двом виробам: пістолету С-96 і гвинтівці М98. Знаменитий пістолет - «товариш маузер» - ми зачіпати не будемо. А ось систему М98, як найбільш часто вироблену і копійовану, увагою не оминемо.
 

Тугі спуски мисливської рушниці

Відповідь Олександра Посудина на запитання читача про тугі спусках («РІГ», № 19, 2012) оживив в моїй пам'яті враження про найперше в житті самостійне полювання.
 

Всего 1082 объявления
Сегодня ничего не было добавлено
Vip объявления


Чучело выдры

Чучело выдры

Производство и продажа охотничьих трофеев. У нас вы можете купить чучело выдры или заказать изгот...
 

Композиция из двух дерущихся фазанов.

Композиция из двух дерущихся фазанов.

Производство и продажа охотничьих трофеев. У нас вы можете купить композицию из двух дерущихся фа...
 

Продам чучело утки или изготовлю на заказ.

Продам чучело утки или изготовлю на заказ.

Продам чучело утки по выгодной цене, а также возможно изготовления чучела утки под заказ или изго...
 

Изготовляем чучело головы лося

Изготовляем чучело головы лося

Качественно изготовим Ваш охотничий трофей из головы лося, оленя, кабана, косули. Также готовы пр...
 

Продам чучело фазана, фазана и фазанки, композицию из фазанов.

Продам чучело фазана,  фазана и фазанки,  композицию из фазанов.

Продам чучело фазана, композицию из фазанов и фазанок. Изготовляем под заказ охотничьи трофеи и с...
 

Охотничья сумка фирмы FLAMBEAU

Охотничья сумка фирмы FLAMBEAU

Сумка охотничья от фирмы ФЛЭМБОУ, предназначена для переноски и хранения личных вещей, манков и ...
 

Весенняя охота в Беларуси

Весенняя охота в Беларуси

4 ночлега, 3 дня охоты, полный пансион, сопровождение профессионального егеря, тр...
 
повер одессе петли спортивные отзывы баланс under тренажер купить украина харькове balance футболки браслет инвентарь посуда охоту охотника породы щенки
Тизерная сеть охотничьих и рыболовных сайтов
Для комфортного доступа к этому сайту, в вашем браузере должен быть включен JavaScript